WOLONTARIAT PODCZAS KIERMASZU

W sobotę, 14 grudnia 2019r. młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami wzięła udział w kiermaszu przedświątecznym zorganizowanym w naszej szkole z inicjatywy Rady Rodziców.

Uczniowie i uczennice, członkowie SKW „Pomocna dłoń” własnoręcznie lub z pomocą rodziców i nauczycieli wykonali świąteczne stroiki, kartki z życzeniami, ozdoby na choinkę, oraz upiekli pierniczki i pięknie je ozdobili.

Cały dochód z kiermaszu na naszym stoisku w kwocie 659,80 zł przekazaliśmy na konto fundacji „Zdążyć z pomocą”, by wesprzeć pięcioletniego Błażeja , który od urodzenia zmaga się z poważnymi chorobami układu ruchu. Aby chłopiec w przyszłości miał szansę samodzielnie się poruszać potrzebny jest mu szereg operacji i stała, intensywna rehabilitacja.

Dziękujemy wolontariuszom i rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego stoiska, oraz wszystkim, którzy z życzliwością przyglądali się naszemu przedsięwzięciu. Przede wszystkim jednak dziękujemy ludziom wrażliwym na ludzkie nieszczęście, którzy z wielką hojnością wsparli naszą akcję, a poprzez to rodzinę walczącą o zdrowie dla swojego syna.

Życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku 2020!

Wolontariusze i koordynatorzy SKW – pani Maria Pobłocka, pani Karolina Skwierawska – Bruska, pani Agnieszka Finster i pan Bartłomiej Pobłocki.

Galeria zdjęć