WSPOMINAMY PAPIEŻA POLAKA – ŚW. JANA PAWŁA II

Odpowiadając na tegoroczne hasło obchodów Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy”, uczniowie kl. 6B oraz kl. 8A i 8B wraz z opiekunami przygotowali przedstawienie pt. „Pewnego razu w Wadowicach”.

Piosenką „Szukałem Was, teraz Wy do mnie przychodzicie” 16 października br., w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Papieskiego. Miała ona przypomnieć słowa Ojca Świętego, które wypowiedział przed śmiercią, gdy tysiące wiernych gromadziły się na Placu Świętego Piotra, modląc się w Jego intencji i wspierając w ostatnich chwilach życia.

Szóstoklasiści w zaprezentowanym spektaklu przypomnieli najważniejsze fakty z młodości Karola Wojtyły: wychowywanie przez ojca, służbę ministrancką, relacje z przyjaciółmi oraz pasje, do których należał teatr i piłka nożna. Ciekawym pomysłem było pokazanie „teatru w teatrze”, przedstawienia, w którym występuje młody Wojtyła. Inscenizacja przypomnieć miała, że wszyscy ludzie, tak jak drzewa, na pozór zwyczajne, pospolite, stworzeni zostali do pełnienia ważnych ról. Przykładem tego była drewniana kołyska, w której położono nowonarodzonego Jezusa, łódź, którą wraz z uczniami pływał Mistrz, czy krzyż, na którym umarł Chrystus, a który stał się symbolem naszej religii.

Całość przedstawienia dopełniły utwory recytowane przez ósmoklasistów. Przywołały one najważniejsze prawdy przekazywane przez św. Jana Pawła II. Wszyscy obecni zaśpiewali także „Barkę” – ulubioną piosenkę Ojca Świętego. Na zakończenie Pan Dyrektor Adam Szejba, wskazując portrety Papieża z różnych etapów życia, przypomniał wszystkim zebranym uczniom, że to od nich samych zależy, jak wyglądać będzie ich droga i kogo w przyszłości przedstawiać będą ich fotografie.

Przedstawienie wraz z uczniami przygotowali: pani Jadwiga Szyszka, pani Natalia Słomińska, pani Dagmara Jedynak, pani Agnieszka Ostrowska oraz pan Łukasz Szamocki.

Oprawa muzyczna: pani Agnieszka Jenta oraz Wiktoria Kupiecka (kl. 7A).

Galeria zdjęć