Wycieczka do kina i zoo

W mglisty czwartek 8 listopada uczniowie klas IV A, IV B oraz V C brali udział w wycieczce do kina i zoo.

W kinie Remus w Kościerzynie oglądaliśmy film animowany „Hotel Transylwania 3”, to zabawna kontynuacja przygód hrabiego Draculi i jego córki Mavis. Historia po raz kolejny krąży wokół bycia innym.  Morał tej bajki nauczył nas, że tak naprawdę nie liczy się to, jak wyglądamy czy skąd pochodzimy, a to, jakimi jesteśmy wewnątrz. W Hotelu Transylwania chodzi o akceptację siebie i innych, niezmiennie od trzech części serii. Tym razem autorzy  zabrali nas wraz z głównymi bohaterami na potworne wakacje w wyśmienitym -strasznym towarzystwie.

Po udanym seansie filmowym wybraliśmy się do Tuchlina, gdzie mieści się Park Edukacyjny Zoo – Egzotyczne Kaszuby. To miejsce pełne zaskakujących atrakcji, które wzbudziły wśród uczniów wiele emocji. Podczas wizyty w zoo skorzystaliśmy z opieki przewodnika, dzięki czemu mogliśmy nie tylko oglądać zwierzaki, ale również dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat, a nawet dotknąć i zrobić sobie zdjęcie z wybranymi okazami.

Niektóre atrakcje parku to m.in egzotyczne papugi – rozgadana Ara Ararauna, czy roztańczona Kakadu – Didżej, niesamowite gady, a wśród nich największe węże świata – Pytony Siatkowe, a także przyprawiające o gęsią skórkę liczne gatunki skorpionów oraz pająków. Dużą atrakcją  jest także zagroda z królikami i świnkami morskimi, które mogliśmy pogłaskać i nakarmić. Najwięcej emocji było w  papugarni, w której karmiliśmy nektarem papużki – Lorysy Górskie a one siadały nam na ramionach i głowach. Wielką atrakcją w parku jest wystawa akwarystyczna prezentująca bogactwo fauny i flory jezior Szwajcarii Kaszubskiej, akwarium liczy sobie aż 20 tys. litrów pojemności.

Dla rozładowania emocji na koniec pobytu w Tuchlinie uczniowie pobawili się na zewnętrznym placu zabaw, następnie zgodnie z planem wróciliśmy do Dziemian. Opiekunami podczas wycieczki były Panie: Karolina Skwierawska-Bruska, Sylwia Żywicka, Agnieszka Finster, Izabela Dzieszko.

FOTOGALERIA

Galeria zdjęć