Wycieczka do kina REMUS

W dniu 23 października 2018 r. dzieci z zerówek wybrały się na autokarową wycieczkę do kina Remus” w Kościerzynie. Przedszkolaki obejrzały film animowany pt. „Mała Stopa”, który przedstawia legendę o Wielkiej Stopie z zupełnie innej perspektywy, kiedy bystry, młody Yeti znajduje coś, co według niego nie istnieje – człowieka. Wieści o tej „Małej Stopie” przynoszą mu sławę i wywołują poruszenie w społeczności prostych Yeti, rodząc pytania o to, co jeszcze można znaleźć w wielkim świecie otaczającym ich zaśnieżoną wioskę. To szalona opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania.

Uśmiechnięte buzie przedszkolaków były potwierdzeniem, iż bajka bardzo się podobała. Wyjazdy edukacyjne to możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. To nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie.

Po udanym seansie udaliśmy się do Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie. Podczas rozmowy z panami strażakami dzieci dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka. Obejrzały wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Mogły przymierzyć hełm strażacki oraz zobaczyć jak strażak w razie alarmu zjeżdża z rury. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby zostać strażakiem.

GALERIA

Galeria zdjęć