Wycieczka do Parku Edukacyjnego ZOO – Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie

W środę 3 kwietnia dzieci z kl. „0” udały się na wycieczkę autokarową do Parku Edukacyjnego ZOO – Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Podczas zwiedzania dzieci mały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Pan przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o życiu zwierząt zamieszkujących Park Edukacyjny. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata Zerówkowiczom szczególnie podobały się papugi, które tańczyły i mówiły. Dopełnieniem wycieczki był seans w kinie 3D. Film pt.”Głębia oceanu” przybliżył dzieciom wiadomości na temat zwierząt zamieszkujących wody. Zwieńczeniem naszej przygody był obiadek w formie pieczonych na ognisku kiełbasek oraz zabawy na placu zabaw.

Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

Galeria zdjęć