Wycieczka do parku Rekreacyjno-Edukacyjnego Sea Park

Sea Park w Sarbsku koło Łeby to pierwszy w Polsce park związany z fauną i florą mórz i oceanów, jak również kulturą i historią regionu Pomorza. Jest to centrum edukacji i zabawy przy użyciu nowoczesnych multimediów. Oferta parku jest bardzo szeroka, dlatego też miejsce to wybraliśmy na wycieczkę dla uczniów klas trzecich. Odbyła się ona 7 czerwca 2022 r.

Największą atrakcją okazały się pokazy wodnych mieszkańców parku: fok szarych i pospolitych oraz kotików południowoamerykańskich i uchatek kalifornijskich. Pokazy odbywały się aż w trzech różnych miejscach. Wyskoki z wody, piruety, machanie płetwą do publiczności, słodkie całusy, harce z piłkami czy obręczami, śpiewy to tylko niektóre umiejętności tych ssaków morskich, które mogliśmy podziwiać. W parku uczniowie zobaczyli wszystkie polskie latarnie morskie odwzorowane w skali 1:15. Zajrzeli do ekspozycji muzealnej współczesnego rękodzieła marynistycznego. Oglądali przepiękne rzeźby, miniatury statków, obrazy z tematyką morską oraz kajutę Kapitana Morgana. Kolejną atrakcją był park makiet zwierząt morskich, w którym spotkali zwierzęta z najgłębszych i najdalszych zakątków morskich, a wszystko to w naturalnych rozmiarach. Idąc śladem bitwy morskiej pod Oliwą zwiedzili replikę galeonu wojennego – okręt ,,Solen’’, który przyprawił wszystkich o zawrót głowy, gdyż na znak przegranej jest odwrócony do góry nogami. Dreszczyk emocji towarzyszył wszystkim podczas krótkiego seansu filmowego w Oceanarium Prehistorycznym, gdzie w specjalnych okularach technologią 3D przenieśliśmy sią w podwodny świat. Inną atrakcją było uczestnictwo  w Błękitek Live Show, czyli spotkanie z interaktywnym wielorybem tryskającym dobrą energią i humorem. Nie tylko rozśmieszał, ale też uczył przekazując niezwykłe historie o tajemnicach oceanu. Dużo radości przyniósł uczniom pobyt na placu zabaw, w Małpim Gaju (trampoliny, basen z gąbkami, ścianka wspinaczkowa), w parku zręcznościowo-liniowym czy też jazda kolejką „Małego Pirata”.

Podczas wyjazdu był również czas na lody, zakup pamiątek czy też pobyt w McDonald’s.

Dzień dostarczył wszystkim uczestnikom wycieczki wielu pozytywnych wrażeń i wzbogacił ich wiedzę. Był to niezwykle miło i atrakcyjnie spędzony czas, podczas którego nie było miejsca na nudę.

Opiekunami byli: panie Celina Brzezińska-Słomińska, Agnieszka Finster, Jolanta Rolbiecka, Ewa Szejba.

Galeria zdjęć