Wycieczka do Słupska klas 5 A i B oraz 3 A

Film „Chłopiec i wilk” oraz park trampolin JUMP2SKY w Słupsku to dwa punkty programu wycieczki, która odbyła się 5 lutego 2020 r. Wzięli w niej udział uczniowie kl. V A i B oraz kl. III A.

Pierwszym odwiedzonym miejscem było Multikino w Galerii Jantar w Słupsku. Uczniowie mieli okazję obejrzeć francuski film familijny „Chłopiec i wilk”, w którym poznaliśmy wakacyjne przygody chłopca imieniem Hugo. Podczas seansu towarzyszyły nam najróżniejsze emocje: od wybuchów śmiechu do cichego ocierania łezki wzruszenia. Film jeszcze bardziej utwierdził nas w przekonaniu, że rodzina jest najważniejsza.

Kolejnym punktem programu była wizyta w parku trampolin, gdzie uczniowie przez 2 godziny mogli sprawdzać i rozwijać koordynację ruchową oraz skoczność, a jednocześnie świetnie się przy tym bawić. Wielu uczniów, pod okiem trenerki akrobatyki sportowej, rozwinęło swoje zdolności akrobatyczne robiąc salto, mostek, fiflak, przerzut bokiem lub skacząc na wysoką półkę z batuty. Akrobatyka wzmacnia cały organizm, poprawia gibkość, utrwala odpowiednie wzorce ruchu, rozwija wydolność krążeniowo-oddechową, kształtuje prawidłową postawę ciała. Po tak intensywnym treningu, zmęczeni wróciliśmy bezpiecznie do Dziemian.

Opiekę nad uczniami sprawowały: pani Karolina Skwierawska-Bruska, pani Romka Datta, pani Aneta Słomińska oraz pani Anna Żywicka.

Galeria zdjęć