WYCIECZKA NA PÓLWYSEP HELSKI

Uczniowie  klas:  VIA, VIB i VA 6 czerwca br. udali się na wycieczkę szkolną na Półwysep Helski. Pierwszą atrakcją wyjazdu była latarnia morska. Tam, oprócz liczenia schodów to raczyliśmy się przepięknymi widokami na Bałtyk.
Następnym punktem było zwiedzanie Helu. Z radością  zrobiliśmy sobie fotki w popularnych miejscach.
Kolejnym atrakcyjnym miejscem wycieczki było helskie fokarium. To jedna z najpopularniejszych atrakcji, która każdego dnia przyciąga tysiące turystów. Sam budynek jest placówką badawczą, która jest podporządkowana Stacji Morskiej przy Instytucie Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Podstawowym założeniem fokarium jest odtworzenie populacji i ochrona fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. To tu chore i osłabione foki mogą liczyć na pomoc. W fokarium mieszkają zarówno stali lokatorzy, jak i  foki, które po leczeniu i rehabilitacji wrócą do Bałtyku. Pokaz karmienia fok i podziwianie ich wyjątkowych umiejętności to niezapomniane przeżycie.
Z pewnością na długo pozostanie nam w pamięci rejs statkiem. Mogliśmy podziwiać panoramę Półwyspu Helskiego, Zatoki Gdańskiej i Morza Bałtyckiego.
Potem odwiedziliśmy stragany z pamiątkami. Ulica Wiejska to najpopularniejsza i najbardziej reprezentacyjna ulica miasteczka, którą trzeba odwiedzić. To tu znajduje się najwięcej restauracji, kawiarni i budek z lodami.
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Był to dla nas niezapomniany czas. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Agnieszka Jenta, Ewa Kartuszyńska, Jadwiga Szyszka, Justyna Teca.

Galeria zdjęć