Wyjazd do Bytowa

31 maja 2019 r. klasy  I A, B i C oraz II A, B i C udały się do Bytowa w celu obejrzenia musicalu profilaktycznego „Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła”.

Spektakl ten opowiada o tym, że na łące żyją przeróżne stworzenia. Mrówka jest pracowita i ciągle gdzieś się śpieszy. Rozmarzony konik polny skacze wysoko ponad źdźbłami trawy, a wieczorami gra na skrzypcach. Ubrana w sukienkę w groszki biedronka dba o wygląd i godzinami przegląda się w kroplach rosy. Mucha trochę zezuje, motyl zawsze pije przez słomkę, pająk z kolei zamiast sześciu nóg, ma ich aż osiem!
Fantastyczna przygoda mieszkańców łąki, a przy tym zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem udowodniły, że chociaż wszyscy się tak bardzo różnią, to tylko wspólnymi siłami mogą pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś naprawdę wielkiego. Pomysłowe kostiumy, dowcipny scenariusz, poruszająca muzyka i znakomity wokal musicalowy aktorów oraz wyraźna myśl i morał płynące z widowiska to z pewnością największe walory tego musicalu. Opiekę nad klasami drugimi sprawowały Sylwia Męczykowska, Ewa Nakielska, Weronika Szmaglik i Izabela Zabrocka.
Natomiast klasy pierwsze wraz z opiekunkami – Celiną Brzezińską-Słomińską, Wiolettą Laską, Małgorzatą Lubecką, Hanną Strojk poszły zwiedzać Zamek Bytowski, gdzie swoją siedzibę ma także Muzeum Zachodnio-Kaszubskie. I naprawdę warto było to zrobić, bo ciekawe rzeczy zobaczyliśmy w środku. Nie tylko rolnicze narzędzia i wyposażenie, ale też przepiękne kolorowe rzeźby, instrumenty muzyczne i obrazy malowane na szkle. Uczestniczyliśmy również w warsztatach pt. „Kaszubski strój  ludowy”.  Następnie udaliśmy się na posiłek, gdzie każdy wybrał sobie to, co lubi. Zadowoleni i w dobrych humorach wróciliśmy do Dziemian.

Galeria zdjęć