Wyjazd do Kościerzyny na przedstawienie „Pinokio”

Teatr to niezwykły świat, pełen kolorów, świateł, dźwięków, czarów na scenie…Świat, w którym niemożliwe staje się prawdą. W teatrze zwierzęta mówią ludzkim głosem, pajacyk z drewna staje się chłopcem, a dobra wróżka pomaga w trudnych chwilach…
29 listopada uczniowie klas I, II i IVB naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców wybrali się na spotkanie ze sztuką. Pokaźną gromadką zawędrowali do Sali kina „Remus” na spektakl pt. „Pinokio”.
Pinokio Carlo Collodiego to jeden z najsłynniejszych utworów z kanonu klasyki literatury dziecięcej. To piękna opowieść o Pinokiu, która pokazuje dzieciom, jak ważne w życiu są autorytety. Jak słuszne jest korzystanie z doświadczeń i nauk ludzi życzliwych, ale może mniej modnych, starszych, a więc i bardziej doświadczonych. Tłem wszelkich przygód chłopca z drewna jest bezwarunkowa i wszystko wybaczająca rodzicielska miłość.
Baśniową opowieść przeniósł na  scenę Bruno Małkowski, a scenografią zajęła się Agnes Margot. Wyjątkowym atutem przedstawienia była oprawa muzyczna: piękne, wpadające w ucho piosenki,  zaskakujące efekty dźwiękowe, a przede wszystkim rewelacyjna gra aktorów Teatru „Artenes” z Wrocławia.
Widowisko zapewniło znakomite doznania estetyczne!  Zwiększyły one wrażliwość uczniów i zachęciły do częstszych  wizyt w teatrze. A dyskusje w autokarze podczas  drogi powrotnej potwierdziły, że spektakl na pewno zapadł w pamięć i skłonił do refleksji.

Wyjazd zorganizowały Panie: C. Brzezińska – Słomińska, D. Jedynak, W. Laska, J. Rolbiecka, H. Strojk, E. Szejba i J. Szyszka.

Galeria zdjęć