XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”

Hasłem tegorocznych obchodów Dnia Papieskiego były słowa: „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Są to pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Głównym przesłaniem wspomnianego dokumentu jest przypomnienie nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury, która gubi i relatywizuje wartość ludzkiego sumienia, wielkiego daru Boga dla człowieka. Nasza społeczność szkolna pochyliła się nad tym aspektem nauczania Jana Pawła II. Uczniowie kl. 7B  przedstawili spektakl  poświęcony temu przesłaniu. Blask Prawdy, którą jest Jezus, może oświecić umysł tak, by człowiek mógł odkryć sens swojego życia i powołania oraz odróżnić dobro od zła – zarówno w przestrzeni swojego serca, w przestrzeni własnego domu i rodziny, jak i w przestrzeni społecznej, narodowej, czy światowej.

Wspólne świętowanie rozpoczęła wicedyrektor szkoły Małgorzata Weber, która zwróciła uwagę, że  zgłębiając to, co mówi do nas  nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę. Obchodom  Dnia Papieskiego w naszej szkole towarzyszyła twórcza dekoracja wykonana przez uczniów. Hasło przygotował Michał Górnowicz, a dłonie odrysowali uczniowie od  klasy V do VII  na znak odpowiedzi wezwaniom Ojca   Świętego.

Z całą pewnością tegoroczny  Dzień Papieski pozostanie w pamięci jako czas radości i jedności. Piosenka w wykonaniu uczniów klas I była wypełniona refleksją, która zbliża nas do budowania wspólnoty. Natomiast piosenka „Dzięki Ojcze, Papieżu ukochany” w wykonaniu Oli, Natalii, Julii, Agnieszki i Michała to wyraz  wdzięczności, radości i pamięci o Papieżu Polaku. Mamy nadzieję, że spektakl w wykonaniu uczniów kl. 7B będzie swoistym drogowskazem  sentencji Jana Pawła II. Pani dyrektor zaznaczyła, że organizatorzy po raz kolejny zaprosili na wspaniałą ucztę duchową, którą można było przeżyć dzięki przygotowanej części artystycznej, na którą złożyły się zarówno utwory poetyckie, jak  i muzyczne.

Galeria zdjęć