„Zużyte baterie zbieramy – wspólnie o środowisko dbamy”

Zbiórka zużytych baterii stała się już tradycją w naszej szkole. Celem przedsięwzięcia było uświadomienie uczniom, jak ważna jest właściwa segregacja i utylizacja zużytych baterii, które zawierają wiele szkodliwych substancji niebezpiecznych dla środowiska. W tegoroczną akcję  aktywnie zaangażowało się wiele osób, dzięki czemu w ciągu roku szkolnego udało się zebrać  748 kg zużytych baterii. Aby zachęcić  dzieci do udziału w przedsięwzięciu, na terenie szkoły rozmieszczono plakaty informacyjne oraz specjalne pojemniki przeznaczone do zbiórki baterii.

Akcja zakończyła się 10 maja 2026 roku. Po zważeniu wszystkie zebrane baterie zostały przekazane do recyklingu. Podczas obchodów Dnia Dziecka, 1 czerwca, ogłoszono wyniki zbiórki. Uczniowie, którzy zgromadzili największą ilość baterii, otrzymali z rąk Pani Dyrektor Beaty Grau pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

I miejsce – Bartosz Kozłowski kl. 1B

II miejsce  – Leo Topka kl. 4B

III miejsce – Mikołaj Pepliński kl. 8C

IV miejsce – Michalina Skwierawska-Kuklińska kl. 8C

V miejsce  –   Paweł Kanthak kl. 7A

VI miejsce – Maks Pepliński kl. 4B

VII miejsce – Magdalena Orlikowska kl. 5A

VIII miejsce –  Rafał Kujajewski kl. 4A

IX  miejsce – Wiktoria Kujajewska kl. 1A

X miejsce  – Karolina Kozłowska 4B

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i po raz kolejny pokazała, że uczniowie naszej szkoły chętnie angażują się w działania na rzecz ochrony środowiska.

Opracowała: Celina Słomińska-Brzezińska

Galeria zdjęć