ŻYCZLIWOŚĆ NA CO DZIEŃ, A NIE TYLKO OD ŚWIĘTA

ŻYCZLIWOŚĆ NA CO DZIEŃ, A NIE TYLKO OD ŚWIĘTA

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Ideą tego święta jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną codzienną życzliwość, a nie tylko od święta.

Nasi uczniowie z klas 1-3 po raz pierwszy przyłączyli się do obchodów tego dnia. aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. W tym dniu kolorem przewodnim był żółty, jako oznaka radości, optymizmu i uśmiechu. Na korytarzach pojawiły się motywujące hasła, karteczki z życzliwymi słowami, które uczniowie mogli przekazać innym. Szkolna gazetka przypomniała wszystkim, czym jest życzliwość i jak możemy ją okazać. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się „słowa, które mają moc”. A było ich sporo. Używajmy ich jak najczęściej. Uczniowie w klasach wykonywali plakaty, prace plastyczne promujące bycie życzliwym uczniem, nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok.

Pamiętajmy, że życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty, uśmiech, miłe słowa, pamięć o bliskich oraz troska o innych. Naprawdę niewiele trzeba, żeby poprawić komuś nastrój!

Galeria zdjęć